Dochladzovanie chladiacich veží
Stáva sa, že vo výrobe sú zariadenia, pre ktoré stačí chladiť vodu chladiacou vežou a nie sú vysoké nároky na chladenie, keďže týmto zariadeniam stačí na vstupe voda z výstupu chladiacej veže. V prípade rozširovania výroby už takto schladená voda nemusí stačiť kvôli rôznorodosti pridaných výrobných zariadení, prípadne chladiaca veža nebude mať dostatočný chladiaci výkon pre tak rozsiahle množstvo chladených strojov. V takom prípade je možné do okruhu chladenia zapojiť bežný kompresorový chladič, ktorý vodu z chladiacej veže dochladí na požadovanú teplotu pre správnu činnosť výroby.
Chladenie emulzie
V prípade veľkého množstva nečistôt v emulzii hrozí nenávratné znečistenie prietokového výmenníka v chladiči. Môže ísť o plastové zvyšky podobné vlasom, ktoré by znemožnili opätovné vyčistenie výmenníka. V takom prípade používame prietokový výmenník, z nerezových trubiek, ktorý sa v prípade potreby dá ľahko vyčistiť a naďalej používať.
Pranie zeleniny
Chladič prietokovo chladí pitnú vodu a tá sa zhromažďuje v bojleri. V prípade potreby sa voda odoberá a zelenina sa v nej perie.
Klimatizovanie miestností
Klimatizovanie miestností zabezpečuje výmenník voda / vzduch. Je možné klimatizovať výrobné haly, vinárske pivnice, kancelárske priestory.
Chladenie páleníc
Výpary je možné schladiť atmosférickým chladičom a ďalej schladiť kompresorovým chladením, čím sa ušetrí veľké množstvo energie.
Zúžitkovanie odpadového tepla
Úspora v zime, pretože v lete sa naďalej používa chladič. Technológia je chladená tepelným čerpadlom voda-voda. V kanceláriách a v hale sa kúri tepelným čerpadlom voda-voda. Spotreba el. energie je rovnaká pre chladič (používaný v lete) aj tepelné čerpadlo (Používané v zime). Samozrejme, je potrebný dostatok odpadového tepla z technológie.
Pre fermentáciu muštov
Je to chladiaca zostava používaná pri progresívnej technológii výroby kvalitného vína. Jej hlavnou úlohou je dostať pod kontrolu teplotu muštu vo fáze kvasenia. Chladiaca a rekuperačná jednotka umožňuje reguláciu teploty muštu podľa požiadaviek technológa. Zrecie tanky sú vybavené chladiacimi doskami ,alebo duplikátormi , ktorými prúdi chladiaca voda a sondami na meranie teploty muštu. Výrobu chladiacej vody zabezpečuje chladič vody. Odpadové teplo (rekuperácia) generované chladiacou jednotkou je možné využiť na kúrenie, alebo na ohrev muštu,čo sa využíva na odštartovanie procesu kvasenia u červených odrôd. Počas mimofermentačného obdobia je možné chladiaci potenciál zariadenia využiť na dochladzovanie skladovaného vína a na klimatizáciu skladových priestorov vodnými konvektormi.
Chladiče oleja
Chladič oleja je určený na chladenie oleja a chladiacich emulzií pre obrábacie stroje. Chladí pomocou fabrickej studenej vody. Funguje ako prietokový chladič oleja, ktorý reguluje teplotu oleja na výsupe.Na vstupe vody je namontovaný termostaticky ventil, ktorý púšťa len toľko vody, aby nedošlo k podchladeniu oleja. Vo vnútri valca výmenníka je vložený samotný výmenník z vlnovcovej nerezovej hadice. Robustný chladič má výhodu, že dokáže uchladiť aj olej silne znečistený mechanickými časťami - šponami.
Výrobník ľadovej vody
Zariadenie je určené na priemyselné chladenie pitnej vody na teplotu blížiacu sa k 0°C. Môže byť prietokové, alebo so zásobníkom ľadovej vody. Sníma a indikuje výstupnú teplotu ľadovej vody. Ide o kompresorové chladenie so vzduchom chladeným kondenzátorom. Je vhodné pre mliekárenský priemysel. Nachádza uplatnenie aj v pekárenskom priemysle na prietokové chladenie pitnej vody do cesta.
Pre gumárenský priemysel
Zariadenia na dodávku studenej technologickej vody pre ponorné chladičky gumených pásov z extrúdera. Studenú vodu dodávajú čerpadlá zo zásobnej zbernej nádrže. Oteplená voda od gumených pásov samospádom steká do zbernej nádrže, do časti teplej vody. Odtiaľ sa voda čerpá do chladiaceho okruhu, aby sa ochladená vrátila do zásobnej nádrže, do časti studenej vody. Chladenie je zabezpečené buď fabrickou vodou, alebo kompresorovým chladičom vody, alebo kombináciou oboch. Teplotu chladiacej vody ukazuje regulátor na riadiacom paneli. Na riadiacom paneli sú zobrazené poruchy i prevádzkové stavy, možnosť ovládania čerpadiel a prístup k nastavovaniu parametrov.